ارتباط با ما 53884 - (21) 98+

هوش مصنوعی و پردازش تصویر و تاثیرآن در افزایش ایمنی

زمان مطالعه: 3 دقیقه آیا شما هم به دنبال بالا بردن سطح امنیت و بهره وری یک مجموعه ساختمانی یا کارگاهی هستید؟ حتما می دانید که در حال حاضر راه های بسیار زیادی در جهت انجام این کار طراحی شده است. یکی از همین راه های محبوب و شناخته شده، استفاده از هوش مصنوعی و سیستم پردازش تصویر می ...

استفاده از هوش مصنوعی و پردازش تصویر در افزایش ایمنی و بهره وری در کارگاه ساختمانی
3 دقیقه
0 دیدگاه
روابط عمومی کارگاهِ تو
زمان مطالعه: 3 دقیقه

آیا شما هم به دنبال بالا بردن سطح امنیت و بهره وری یک مجموعه ساختمانی یا کارگاهی هستید؟ حتما می دانید که در حال حاضر راه های بسیار زیادی در جهت انجام این کار طراحی شده است. یکی از همین راه های محبوب و شناخته شده، استفاده از هوش مصنوعی و سیستم پردازش تصویر می باشد. به صورت کلی، سیستم پردازش تصویر یک سیستم قوی و کاربردی به حساب می آید که با استفاده از آن شما می توانید وضعیت یک کارگاه ساختمانی را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهید. این سیستم بازدهی خوبی داشته و شما با خیال راحت می توانید آنها را در موقعیت های مختلف به کار گیرید. امروز ما قصد داریم تا در مورد سیستم پردازش تصویر و مزایای استفاده از آن در یک کارگاه ساختمانی با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

استفاده از هوش مصنوعی و پردازش تصویر برای تشخیص پوشیدن کلاه ایمنی

اولین روش موجود برای استفاده از سیستم پردازش تصویر در یک محیط کارگاه ساختمانی، مربوط به تشخیص پوشیدن کلاه ایمنی می باشد. کلاه ایمنی ابزاری مهم و کاربردی به حساب می آید. بدون استفاده از این ابزار در یک محیط ساختمان سازی، کارگران با مشکلات جدی مواجه می شوند. از زمان های قدیم گفته اند که هیچگاه حادثه خبر نمیکند. ممکن است در لحظه ای که کارگر کلاه را از سر بر می دارد، یک جسم سنگین از طبقات بالاتر ساختمان سقوط کرده و با سر کارگران برخورد داشته باشد. این مسئله می تواند عواقب سنگینی را برای کارفرما و مسئولین پروژه به همراه داشته باشد. چرا که آنها موظف هستند همواره سطح امنیت کاربران، کارگران و پروژه را تا حد قابل توجهی افزایش دهند. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از بهترین و قوی ترین سیستم های پردازش تصویر در این زمینه به مسئله ای مهم تبدیل شود.

یک سیستم پردازش تصویر، به قسمتی خاص از سیستم های طراحی شده بر پایه هوش مصنوعی گفته می شود. این سیستم ها بازدهی خوبی داشته و شما با خیال راحت می توانید آنها را برای تشخیص پوشیدن کلاه ایمنی مورد استفاده قرار دهید. زمانی که شما از این سیستم استفاده کنید، دیگر هیچ تخلفی از چشم شما پوشیده نمی ماند. علت این امر مربوط به اتوماتیک شدن فعالیت های روزمره می باشد. با این کار خود سیستم هوش مصنوعی کارگر های ساختمانی که کلاه خود را نپوشیده اند شناسایی کرده و به آنها اخطار می دهد. حتی شما می توانید این سیستم را به گونه ای طراحی کنید که نام و اطلاعات کاربر را در اختیار شما قرار دهد. پلتفرم ساخت و ساز هوشمند کارگاهِ تو یکی از شناخته شده ترین مجموعه های فعال در زمینه طراحی این سیستم پردازش تصویر می باشد.

تشخیص آتش سوزی با استفاده از هوش مصنوعی و پردازش تصویر

دیگر مزیت استفاده از سیستم پردازش تصویر مربوط به تشخیص آتش سوزی می باشد. آتش سوزی یکی از مشکلات و اتفاق های نسبتا رایج در کارگاه های ساختمانی می باشد. خیلی اوقات کارگران به علت یک بی احتیاطی ساده، آتش بزرگی درست کرده و می توانند به پروژه آسیب های جدی وارد نمایند. ولی در حالت عادی مدت زمانی که کاربران برای تشخیص آتش و اقدام در جهت رفع آن نیاز دارند نسبتا بالا است. همین مسئله هم باعث شده تا کارگران در این زمینه با مشکلات جدی مواجه شوند. با استفاده از سیستم های هوش مصنوعی و پردازش تصویر، دیگر نگرانی در این زمینه نخواهید داشت.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از پردازش تصویر، مربوط به تشخیص آتش و آتش سوزی می باشد. با استفاده از این سیستم شما به راحتی می توانید آتش سوزی را شناسایی کنید و نسبت به رفع آن اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که این روند مزایای زیادی را در خود جای داده و شما با خیال راحت می توانید آن را در جهت بالا بردن سطح امنیت پروژه خود به کار گیرید. به خاطر داشته باشید که این سیستم از نظر روانی هم بر روی کارگران تاثیر گذار می باشد. زمانی که کارگران از بابت امنیت پروژه مطمئن شوند، با سرعت بالا تر و خیال راحت تری فعالیت های مد نظر را به اتمام می رسانند.

کلام آخر

استفاده از سیستم های هوش مصنوعی همچون پردازش تصویر می تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. سیستم های هوش مصنوعی، سیستم های کاربردی و مهمی به حساب می آیند که با استفاده از مدل ها و ساختار های مختلف آن شما به راحتی می توانید نسبت به انجام یک سری فعالیت های خاص همچون تشخیص آتش سوزی یا نپوشیدن کلاه ایمنی اقدام نمایید. برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن و افزایش سطح ایمنی یک کارگاه ساختمانی، شما همواره باید بهترین ابزار های طراحی شده در این زمینه را به کار گیرید. پلتفرم ساخت و ساز هوشمند کارگاهِ تو یکی از گزینه های محبوب در ایران به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.